PDKS SİSTEMLERİ


Günümüzde güvenli geçiş kontrol sistemleri önemini iyice arttırmış olup, kartlı geçiş ve parmak izli geçiş kontrolünden sonraki en yeni çıkan teknoloji, Yüz tanıma sistemidir. Ofis kapıları, ev kapıları, depo kapıları, asansör kapıları başta olmak üzere yüksek güvenlik gerektiren bir çok kapı geçişinde artık Magic Face Yüz tanıma sistemi kullanılmaktadır.
Biometrik tanıma sistemleri gurubuna giren Yüz Tanıma Sistemi son zamanlarda talep oranına bağlı olarak en popülaritesinin zirvesindedir.Yoğun talep görmesinin sebebi diğer tanıma sistemlerine göre daha hızlı, daha ekonomik, daha kullanışlı, kullanım
YüZ TANIMA SİSTEMİNİN çALIŞMASI;

Tanımlama işleminin ardından artık yüzü tanıtılan kişinin cihazın yanına 2 adım yaklaşması tarama işleminin başlamasına yeterli olacaktır. Yüz tanıma terminali herhangi bir yüz algıladığı zaman kamerasını açar çekmiş olduğu video içinde ilk olarak kişinin yüzünü bulur ve işaretler. Hemen akabinde işaretlemiş olduğu bölgeyi gelişmiş yüz tarama algoritması ile tarar ve daha önceden taranarak hafızasına kaydedilen yüzler ile karşılaştırır. Eğer o anda yüzünü okutan kişiye geçiş yetkisi verilmiş ise yüz tanıma sistemi ekranına o kişinin adını yazar, Türkçe ve sesli olarak “ Teşekkürler” der. Yüz tanıma sistemi yüzü tanıdıktan sonra kapıya takılmış olan elektronik yahut manyetik kapı kilidine tetik göndererek kapının açılmasına müsaade eder. Eğer çıkışa da Yüz tanıma terminali takılmış ise aynı işlemi çıkıştada gerçekleştirir. Yüz tanıma sistemi, yapmış olan giriş ve çıkışları hafızasına alır ve Bilgisayara gönderir.Kullanıcılar daha sonradan Kapı bazında, yüz tanıma cihazı bazında, kişi bazında, departman bazında ve tüm personel bazında ayrı ayrı raporlarını alabilirler. Geçiş kontrol yazılımı, kullanıcıların kendi raporlarını dizayn edebilmelerine imkan sağlamakla birlikte istenirse yapılan giriş çıkışları anlık olarak tanımlı e-mail adreslerine mail olarak gönderebilir yahut yine önceden tanımlanmış cep telefonlarına şu tarihte, şu saatte, şu kişi, şu kapıdan girdi veya çıktı şeklinde anlık kısa mesaj gönderebilir.kolaylığı ve tanıma başarı oranının yüksek olmasıdır.
PARMAK İZİ TANIMA TERNİMALLERİ


Günümüz kontrollü geçiş sistemlerinin en yaygın ve kullanışlısı olan parmak izi artık ofis vede ev kapılarımızda., anahtarınız veya kimliğiniz parmağınızın ucunda.
PDKS sistemi le uyumlu çalışabilen,bir elin her parmağını ayrı ayrı tanıyabilen,verilen yetkiye göre çıkış kontrolleri yapabilen terminallerdir.
KARTLI/ŞİFRELİ GEçİŞ SİSTEMLERİ


personel sayınız az mı? Takibi daha mı ekonomik olsun? O zaman kartlı veya şifreli girilş terminalleri tam size göre,Personelinizin ne zaman girip çıktığının raporlanması veya sadece yetkili kişilerin giriş çıkışına olanak sağlayan Kartlı veya Şifreli termanaller ile size makul çözümler sunmaktayız.

DEVAM TAKİP KONTROL YAZILIMI
İşletmenin karlılığı = iş disiplini
prensibinden yola çıkarak, işletmenize uygulanmış gerek yüz tanıma,gerek parmak izi ve diğer terminanlleden gelen bilgiler doğrultusunda işletmeninizdeki personelin işe giriş çıkışlarının PDKS yazılımı aracılığı ile takibi,ücretlendirilmesi,maaş hesabının yapılması,bordrolanması,izin takibi,zimmet takibinin yapılması,istenirse az çalışandan kesinti yapılması,çok çalışana da mükafat verilmesi mantığı ile çalışabilen lisanslı ve binlerce işletmenin tercih ettiği bir uygulamadır.


 

FİLOTÜRK

İLETİŞİM